PAVLÍNA JÍŠOVÁ A ADÉLA JONÁŠOVÁ V Penzionu Expanze

Datum/čas
Datum - 23/05/2014
20.00 - 21.45

Místo konání
Penzion EXPANZE

Kategorie


Koncert známé zpěvačky a kytaristky se svou dcerou. V rámci koncertu proběhne křest nového CD „To já písnička“.

Se skupinou SEM TAM získala dvakrát ocenění Porta na stejnojmenném plzeňském festivalu. Poté zpívala s Pavlem Žalmanem Lohonkou ve skupině Žalman & spol., tuto kapelu v roce 1990 opustila kvůli svým mateřským povinnostem. Od roku 1991 působila ve skupině Nezmaři, od roku 2002 vystupuje jako sólová zpěvačka. V roce 2002 založila vlastní skupinu CS Band (zkratka CS, protože hudebníci Pavel Malina, Pavel Plánka pocházejí z Čech, Juraj Figura, Peter Szabados ze Slovenska). V současné době vystupuje se skupinou Pavlína Jíšová a přátelé, často společně se svou dcerou, zpěvačkou Adélou Jonášovou.[2]

Na většině písniček, které Pavlína se svojí skupinou zpívá, se sama hudebně i textařsky podílí, ale obecně písničky pochází z per všech členů skupiny, někdy doplněné o texty Zbyška Rašky.

Pavlína Jíšová prezentuje písničky z hudební scény folk&country stylu v pořadu Folková jíška Pavlíny Jíšové v českobudějovickém Českém rozhlase. S těmito pořady souvisejí i živé koncerty v rozhlasovém hudebním studiu natáčené jihočeskou televizí Gimi a českobudějovickým rozhlasem za účasti diváků. Zájem o písně Pavlíny Jíšové dokládá autorská spolupráce s Věrou Martinovou, Marií Rottrovou a Pavlem Bobkem.

Šestkrát po sobě získala ocenění Zpěvačka roku od hudebního časopisu Folk & Country. Českými hudebními médii je často označována jako „první dáma českého folku“.

Kapacitu salonku je omezena a proto si nezapomeňte včas zakoupit či rezervovat vstupenky v recepci penzionu.