AUDIENCE U KRÁLOVNY – Nový termín

AUDIENCE U KRÁLOVNY - Nový termín

Datum/čas
Datum - 15/10/2021
19.00

Místo konání
Městské divadlo - Velký sál

Kategorie


NOVÝ TERMÍN (PŮVODNÍ TERMÍN 12. 2. 2021)

II. hra v předplatném sk. C – Východočeské divadlo Pardubice

Vtipná i dojemná hra o monarchii v moderním světě. Její Veličenstvo Alžběta II., královna Spojeného království a dalších dominií britské koruny, jeden den v týdnu přijímá své premiéry ke konzultacím. Každý z dvanácti předsedů vlády – od Churchilla po Camerona – si během těchto schůzek ujasňuje své postoje a často se zpovídá i ze svých intimních pochyb a problémů. Obsah oněch setkání byli a jsou jak panovnice, tak „jejích” dvanáct premiérů povinni zachovávat v tajnosti – i před vlastními manžely a manželkami.
A i když Churchill říká, že „neexistuje tak závažný problém nebo tak hluboká krize, aby se nedaly vyřešit za dvacet minut“, Británií často otřásají politické krize a ekonomické problémy. Svět se za šedesát let, co Alžběta II. dává v Buckinghamském paláci audience, změnil. Politici přicházejí a odcházejí, královna však zůstává, připravena pozdravit svého příštího premiéra.

Režie: Petr Novotný
Hrají: Petra Janečková, Tomáš Lněnička, Petr Dohnal, Dagmar Novotná, Alexandr Postler, Martin Mejzlík, Zdeněk Rumpík, Petr Borovec, Josef Pejchal, Jan Hyhlík, Karolína Šafránková, Martina Sikorová, Vladimír Chmelař, Zuzana Sikorová, Michaela Tycová.

Vstupné: 330 – 320 – 310,- Kč

http://www.divadlojaromer.cz/predplatne-a-predprodej/predprodej/