Revival

22 Říj 2013
Štítky: , ,

Komedie Revival vypráví příběh čtyř muzikantů, jejichž rocková skupina SMOKE se za nejasných okolností rozpadla v roce 1972, a kteří se — každý z jiných důvodů — rozhodli pokusit o její velkolepý comeback. Důvody jsou nejrůznější – peníze, touha po ztracené slávě, touha pomoci kamarádovi, ale také strach z nemohoucnosti, nemoci a smrti. Ale ať už jsou původní pohnutky jakékoliv, tito stárnoucí muži znovu začínají hrát a spolu s tím, jak si znovu začínají užívat hudby, kamarádství a života na pódiu a taky za ním, jejich plány a ambice se mění. A nakonec se změní i oni sami. A také se konečně podaří rozluštit jedno velké tajemství — proč se vlastně skupina v roce 1972 rozpadla. A jak film Revival charakterizuje Alice Nellis? „Revival je tragikomedie o stárnutí, rockenrolu a o podvodu, který báječně vyšel tím, že se vůbec nepovedl. Čtyři hlavní hrdinové naplňují titul známé písně Jethro Tull „Too old to rock and roll but too young to die“. Snad až na to, že se s tím „too old to rock and roll“ rozhodli poprat.

Komentář: 2

 1. Publikováno Ivana Urbancová 27 Lis 2013 at 14.17 Odpovědět

  Dobry den, vcera jsme se zucastnili filmoveho predstaveni REVIVAL, ale bohuzel si musim postezovat na kvalitu zvuku. Priblizne 1/3 filmu nebylo dobre rozumet. Z pocatku jsem si myslela, ze je to pouze muj subjektivni dojem, ale na predstveni nas bylo celkem 5 a vsichni jsme se na nekvalitnim zvuku shodli. Nevim, jestli to bylo „kvalitou“ kopie ci zvukarem, ale je to velka skoda, protoze film byl jinak uzasny. S pozdravem Ivana Urbancova

  • Publikováno Kinoklub 28 Lis 2013 at 7.26 Odpovědět

   Té kvality jsem si také všiml. Toto je povětšinou dané mixem na daném DVD/BD (v tomto případě DVD). Osobně mě to připadá, že poslední dobou není při výrobě disků věnovaná dostatečná pozornost výstupní kontrole a to nejen u CZ filmů. Revival byl zvukově poměrně ještě slušný, ale některé hlavně polohlasné scény opravdu zanikaly. Navíc byl problém ještě i v mixáži zvukových stop, dokonce je bylo nutné poměrově upravit. Snažíme se udělat maximum, ale pokud je to dáno už zdrojem, pak jen maximum pro záchranu toho co se dá.
   Uvedu jen příklady letošních promítaných filmů které mi utkvěly v paměti
   Postradatelní 2 – odfláknuté titulky
   Jedlíci – pouze stereo stopa, mluvení zanikalo ve zvucích pozadí
   Martin a Venuše – levý zvukový kanál posunutý oproti ostatním tak o 1s
   Revival – již zmíněné zanikání dialogů, chybně vytvořené ovládání titulků a zvukových stop na disku

   Každopádně se snažíme stále zlepšovat co se dá.
   Zdeněk Blahovec, kinoklub

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Navazující články